The Show Must Go On – Documentary

By 13.5.2019 překlady, Queen

The Show Mus Go On – příběh Queen a Adama Lamberta

Americká televize ABC natočila ve spolupráci s Queen, Adamem Lambertem dokument o minulosti a současnosti skupiny Queen. V dokumentu je zachyceno období po smrti Freddieho Mercuryho, způsob, jak se pozůstalí členové skupiny vyrovnávali s Freddieho odchodem a jak našli svou cestu zpátky na vrchol právě s pomocí Adama Lamberta. Nemalá část filmu je také věnovaná přímo Adamovi a to od jeho dětských let, přes jeho období na Americkém Idolu a jeho následnou kariéru jak sólového zpěváka, tak nového frontmana skupiny Queen.

Ve filmu můžeme kromě Adama Lamberta, Briana Maye (kytarista Queen), Rogera Taylora (bubeník Queen) a Spikea Edneyho (hraje ve skupině Queen na klávesy) také Adamovy rodiče a další osobnosti hudebního a filmového odvětví:

Leila Lambert – Adamova matka

Eber Lambert – Adamův otec

Rami Malek – herec, představitel Freddieho ve filmu Bohemian Rhapsody

Taylor Hawkins – zpěvák skupiny Foo Fighters

Joe Elliott – zpěvák skupiny Def Leppard

Chris Connelly – reportér televize ABC

Nik Carter – moderátor stanice Sirius XM VOLUME

Simon Cowell – bývalý porotce na Americkém Idolu, dnes hlavní porotce X Factoru

Randy Jackson, Paula Abdul, Kara Dio Guardi – porotci na Americkém Idolu (v osmé řadě)

Lyndsey Parker – hudební novinářka, redaktorka, spisovatelka. Od AI velká fanynka Adama Lamberta, udělala s ním už bezpočet rozhovorů

Joe Jonas – americký zpěvák, hudebník, herec a tanečník, člen skupiny Jonas Brothers

Paul Gambaccinni – moderátor v rádiu (BBC)

Jim Jenkins – autor knihy Queen: jak to začalo

Video s dokumentem bohužel není na stránkách televize ABC pro nás dostupné, ale můžete si je stáhnout zde:

https://uloz.to/!dNCRxIRG1Rik/the-show-must-go-on-the-queen-adam-lambert-story-abc-com-mp4?fbclid=IwAR3V0UjN9clZ2tbq0yXy9nSeswxBESIvIId_E2ZZpnF-OPaVU0YXQxsRqPk

České titulky jsou ke stažení zde:

https://mega.nz/#!zd1BVQBC!4PGqqGlJmeTD2sWtKqixGqrlJiwP3tsbIcQDwWWyvfc

Přepis českého překladu najdete zde:

https://docs.google.com/document/d/1gUtFu6nnDnczkM6-G_zkdkjdTmqDE8hRIJ1PeoaStlE/edit?usp=sharing

Kolem 23. – 24. minuty, a pak ještě kolem 36. minuty jsou bohužel ty české titulky špatně čitelné , protože podklad v tom filmu je příliš světlý. V programu, ve kterém jsem ty titulky upravovala se bohužel nedá změnit jejich barva nebo podbarvení. Ale pokud je nemůžete přeluštit, tak jsem vám tady ty dvě části zkopírovala:

0:23-0:24

Adam: “Byl jsem potěšený, když jsem viděl toho kluka běhat po pódiu a ty zvláštní, bizarní outfity, víte, tu jeho harlekýnskou kombinézu  nebo jeho koženkový sexy ohoz nebo jeho ťuťu ňuňu bílé šortky a tamty boty.

0:36

Lyndsey P.: “Byla to éra Myspace a hodně blogů psaných TMZ (americký bulvár) odhalilo hodně starých fotek Adama Lamberta líbajícího svého tehdejšího kluka a tvářili se, jako by to byl obrovský skandál. Byl také na obálce časopisu Entertainment Weekly. Bylo tam řečeno něco ve smyslu že Adam Lambert je pravděpodobně gay…”

Adam: “V době, kdy jsem se dostal na Idol mi bylo 27. A já jsem prožil většinu let po svých 20 tých narozeninách v LA, velmi otevřeně a hrdě jako gay. Takže já jsem se domníval, že tohle je už dávno venku. Jako že: Jo, to jsem já. Oni to vědí, já to vím, jo, je to tak. Nikdy jsem neřekl tu větu ‘Já jsem gay’ a ani jsem si neuvědomil, že bych měl udělat tenhle druh prohlášení.”

Chtěla bych poděkovat Elišce Peřinové za pomoc s překladem do češtiny a za skvělou spolupráci.

*Shimoli*

 

 

5 komentářů

 • janzac.com napsal:

  Hi
  Earn second salary from home – even $30k/month.
  Super simple to start.
  Visit my website to learn more:
  https://janzac.com/how-to-start-investing-money-online/

 • internet napsal:

  I simply want to tell you that I am just very new to blogging and site-building and actually liked this blog. Probably I’m want to bookmark your site . You actually come with very good article content. With thanks for sharing your web-site.

 • There couple of interesting points at some point in this article but I do not determine if I see all of them center to heart. There is some validity but I’m going to take hold opinion until I check into it further. Great post , thanks and then we want a lot more! Put into FeedBurner as well

 • Patrica Pickrel napsal:

  As far as me being a member here, I wasn’t aware that I was a member for any days, actually. When the article was published I received a username and password, so that I could participate in the discussion of the post, That would explain me stumbuling upon this post. But we’re certainly all intellectuals.

 • Gertha Buhlig napsal:

  I would point out that we website visitors actually are unequivocally lucky to exist in a useful website with so many wonderful people with very helpful concepts.

Leave a Reply